Ödeme Seçenekleri

KISA BİR SÜRELİĞİNE SİTEMİZDE SADECE BANKA HAVALE SİSTEMİ GEÇERLİDİR.

ALIŞVERİŞİNİZİ TAMAMLADIKTAN SONRA ÜYE OLURKEN KULLANDIĞINIZ MAİL ADRESİNİZE BİLGİ MAİLİ GELDİĞİ GİBİ HESABIM SEÇENEĞİNDE ” SİPARİŞLERİM ” SEKMESİNDE DE ALIŞVERİŞİNİZ SIRA NUMARASINI GÖRECEKSİNİZ. ÖDEME TUTARINI HAVALE EDERKEN BU ALIŞVERİŞ NUMARANIZI DA AÇIKLAMA BÖLÜMÜNE EKLEMENİZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

 

ÖDEMENİZ GERÇEKLEŞMEDEN ÜRÜN GÖNDERİMİ KESİNLİKLE YAPILMA-MAK-TADIR

Parakendeci.Com da ödemelerinizi kredi kartı, banka (ATM) kartı, sanal kart, BKM Express ve kredi/banka kartlarınızda biriken bonus ve WorldPuan’lar ile yapabilirsiniz. Belirtilenlerin dışındaki ödeme yöntemleri (kapıda ödeme, EFT, havale vb) Parakendeci de kullanılmamaktadır.

  • Kredi Kartı ile nasıl ödeme yapılır?  (KISA BİR SÜRELİĞİNE KART İLE ÖDEME YOK)
   Siteden yapacağınız tüm alışverişlerde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.
  • Banka (ATM) Kartı ile nasıl ödeme yapılır?
   Banka (ATM) kartıyla ödeme yaparken kart bilgilerinizi girdiğiniz ödeme ekranında “3D Secure kullan” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. 3D Secure güvenlik sistemini kullanabilmeniz için kartınız 3D secure sistemine kayıtlı olmalı ve online alışverişe açık olmalıdır. Banka kartınızını online alışverişe açtırmak ve 3D Secure güvenlik sistemine kaydettirmek için lütfen bankanızla iletişime geçiniz.

 

  • Sanal Kredi kartı ile nasıl ödeme yapılır?
   Sanal Kredi Kartı; vadesiz hesabınıza ya da kredi kartınıza bağlı tanımlanan, limitini sizin belirlediğiniz, internette alışveriş yaparken kullanabileceğiniz bir kredi kartıdır. Sanal kredi kartı başvurusu yapmak ve detaylı bilgi almak için lütfen bankanızla irtibata geçiniz.

 

  • BKM Express ile nasıl ödeme yapılır?
   Ödeme sayfasında “BKM Express ile ödeme” seçeneğine tıklayarak BKM Express hesabınıza ulaşabilir, tanımladığınız kartlardan birini seçerek ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

  • Alışveriş kredisi ile ödeme nasıl yapılır?
   Ödeme ekranında yer alan “Alışveriş Kredisi İle Öde” sekmesi üzerinden banka ekranına ulaşabilir, kredi tutarı ve vade sayısını belirledikten sonra kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Alışveriş kredisi başvurunuz onaylandıktan sonra, sepet tutarı Parakendeci havuz hesabına aktarılacaktır. Alışveriş Kredisi ile ödeme seçeneği şu an için Garanti Bankası müşterilerine sunulmaktadır.

 

  • Bonus ile nasıl ödeme yapılır?
   Bonus özellikli kredi/banka kartlarınızda biriken bonuslarınızı peşin veya taksitli tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Ödeme ekranında Bonus kartınızın bilgilerini girdikten sonra “Ödememi Bonus Puanımla Yap” seçeneği ile ödemenizin tamamını veya mevcut bonusunuza karşılık gelen tutarı ödeyebilirsiniz.

 

  • WorldPuan ile nasıl ödeme yapılır?
   Worldcard özellikli banka/kredi kartlarınızla satın aldığınız ürünlerin ödemesini yapabilirsiniz. Kartınızdaki WorldPuan’ları kullanabilmeniz için sepetinizde sadece bir ürün olmalı ve kartınızdaki WorldPuan tutarı ürün bedeline eşit ya da ürün bedelinden fazla olmalıdır.Ödeme ekranında kart bilgilerinizi girdikten sonra, kartınızda yeterli Worldpuan varsa “Ödememi WorldPuan ile yapmak istiyorum” seçeneği aktif hale gecektir. Bu seçenek üzerinden WorldPuan’larınızı kullanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 

  • Chip-Para ile nasıl ödeme yapılır?
   Axess özellikli banka/kredi kartlarınızda biriken Chip-Paralarla satın aldığınız ürünlerin ödemesini yapabilirsiniz. Chip-Paralarınızı kullanmak için ödeme ekranında Axess kartınızın bilgilerini girdikten sonra “Ödememi Chip-Paralarımla Yap” seçeneği ile ödemenizin tamamını veya mevcut bonusunuza karşılık gelen tutarı ödeyebilirsiniz.

 

  • Kayıtlı kart ile nasıl ödeme yapılır?
   Ödeme ekranındaki “Kayıtlı Kartlarım” seçeneğinden Parakendeci kayıtlı kartlarınıza ulaşabilir, istediğiniz kayıtlı kart ya da farklı bir kart ile peşin veya taksitli ödeme yapabilirsiniz. Parakendeci kart kaydetme hizmeti altyapısı Visa tarafından onaylı Mobilexpress tarafından sağlanmaktadır.

 

  • Birden fazla ürünün ödemesini tek seferde yapabilir miyim?
   Eğer bir adetten daha fazla ürün satın almak istiyorsanız, “Alışveriş Sepetini” kullanarak, tüm ürünlerin ödemesini tek seferde yapabilirsiniz.

 

 • İndirim kuponu ve hediye çeki nedir, nasıl kullanılır?
  İndirim kuponu ve hediye çeki Parakendeci.com’da  , alışverişlerinde faydalanmaları için kullanıcılarına sunduğu indirim avantajıdır.